Trumpai apie...

Pirmasis Tauragės aerodromas buvo pačioje Tauragėje. Nustojus jį naudoti teritorija užstatyta, dabar toje vietoje Tauragės miesto rajonas.

9 km atstumu į vakarus nuo Tauragės miesto centro šalia Girininkų kaimo (Tauragės rajonas) plyti 2009 m. įkurtas Tauragės aerodromas. Tais pačiais metais aktyviausių Tauragės aviacijos entuziastų dėka buvo įkurtas Tauragės aeroklubas, kuris ir įsikūrė Tauragės aerodrome. 2010 metų sausio 8 dieną Tauragės aerodromui suteiktas civilinio aerodromo statusas ir įteiktas civilinio aerodromo tinkamumo pažymėjimas. Aerodromo kategorija: 1A. Aerodrome moderniai įrengtos patalpos, skirtos naujų klubo narių mokymams. Čia taip pat galima ne tik rengti šventes, varžybas, bet ir priiminėti oro turistus. Jiems priimti aerodrome yra visos sąlygos: nusileidimo takas, apgyvendinimo patalpos, angarai nedideliems lėktuvams, galimybė užsipilti kuro.

Tauragės aerodrome dažnai leidžiasi nedidelius lėktuvus valdantys pilotai iš Lenkijos, Latvijos, Vokietijos. Šiame aerodrome neretai leidžiasi į paieškas, kitas svarbias užduotis vykdantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnių ekipažai. Tauragės aerodromas – tai tarpinė stotis tarp Lietuvos Pabaltijo regiono (Palanga, Nida, Juodkrantė, Šventoji ir t.t)  ir vakarų pasaulio.

Šiuo metu aerodromas naudojamas ultralengviesiems  ir „L“ klasės orlaiviams kilti ir leistis, aerodromo patalpose įsikūręs Tauragės aeroklubas sėkmingai plėtoja savo veiklą.

Idėja įkurti Tauragės aerodromą seno aerodromo vietoje kilo lėktuvų mylėtojui ir skraidymo entuziastui Kostui Bastakiui.

Grupės žmonių, kurie neabejingi ultralengviesiems orlaiviams, dėka buvo įkurtas Tauragės aerodromas ir Tauragės aeroklubas.

• IMG_0377 (Custom)
  • IMG_2003 (Custom)